Szeretettel köszöntelek a SZABAD HÍREK közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SZABAD HÍREK vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SZABAD HÍREK közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SZABAD HÍREK vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SZABAD HÍREK közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SZABAD HÍREK vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a SZABAD HÍREK közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
SZABAD HÍREK vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Kis türelmet...
Bejelentkezés
2012. november 26. Közélet
A magyar gyűlölő Klubrádió ünnepi interjúja azzal indult a 80 esztendős Torgyán Józseffel, hogy rossz címre küldték ki érte a taxit, ráadásul Torbágy névre. Az ünnepelt a tévelygő taxi kapcsán természetesen azonnal emlékeztette kérdezőjét a taxisblokádra – a riporter a jelenleg Bajnai Gordon csapatában játszó, jó öreg ex-SZDSZ-vezér, Kuncze Gábor volt. A könyvet író Torgyán beszélt arról is, kik voltak egykor ráállítva, politizálna-e újra, no meg hogy mennyire bosszantják a színvonaltalan ellenzéki formációk, élükön „a sírós hangú Bajnaival”, és jobb-e a téliszalámi, mint 22 éve.
A Klubrádió szorgalmas hallgatói bizony hegyezhették a fülüket csütörtök délelőtt 10-kor arra az ígéretre, hogy a „ballenzéki” adó félórás interjúval köszönti a 80 esztendős Torgyán Józsefet. A kisgazda exminiszter és közkedvelt szónok azonban a rádió ügyetlenkedése miatt csak jókora késéssel kerülhetett adásba, ezt pedig ezekkel a szavakkal nyugtázta: „Amíg volt a Független Kisgazda-, Földmunkás és Polgári Párt, addig ilyen anomáliák elképzelhetetlenek voltak”. A politika frontvonalából már jó pár éve hátrébb lépett, nyugdíjas politikus a taxi tekervényes útjáról rögtön kapcsolt is a taxisblokádra, amelynek a hátterében az aktívan közreműködő SZDSZ állt, a riporteri székben ülő Kuncze Gábor egykori pártja.
Kuncze a témáról gyorsan lekanyarodva inkább az iránt érdeklődött, mit szólt Torgyán Orbán Viktor köszöntő leveléhez. „Ezúton meg is köszönöm, mert valóban ezt egy gesztusnak tartom. Azonban nem kaptam meg a levelet. Igaz, hogy én postafiókon keresztül kapok minden küldeményt, amióta megpróbáltak két helyen is felrobbantani” – reagált csak rá jellemző stílusában a kisgazda szónok. A műsorvezető aztán hiába próbálta egy internetes hozzászóló kezébe adni a megjegyzést, miszerint Orbán voltaképp Torgyán hóhérja volt egykor, a jelenlegi kormányfőt korábban „a XX. század legnagyobb politikusának” nevező volt agrárminiszter a legnagyobb sajnálatára éppen így válaszolt: „Én úgy gondolom, hogy Orbán Viktorral nekem a személyes kapcsolatom mindig rendkívül tisztelettudó volt, ő engem Józsi bátyámnak hívott, a feleségét kifejezetten tiszteltem, szerettem, hiszen az ő szülei kisgazdák voltak. (…) Különösen az édesapja volt nagyon nagy kisgazda.” Egy összetett mondatban hangot adott felháborodásának a Népszabadság szerdai Tamás Ervin-cikke miatt, aki „gátlástalanul hazudott” soha nem létezett liftjéről.
Torgyán: Ők voltak rám állítva
Érezve, hogy ezen a napon az ünnepelt nem lesz udvarias vendég, Kuncze provokálni kezdte egykori frontvonalbeli ellenfelét, miszerint ő szabadította az országra Orbánt '98-ban a 82 kisgazda jelölt visszaléptetésével. „Aztán az én lefejezésemben, hogy úgy mondjam, nem csak a Fidesznek volt szerepe. Tájékoztatást kaptam, hogy Bauer Tamás volt az SZDSZ részéről a megbízott, akinek az volt a feladata, hogy engem eltávolítsanak a politikai palettáról. Az MSZP-ben Keller László volt ezzel megbízva, tehát én azt tudom mondani, hogy az egész hatalmi elit közreműködött abban, hogy a legtisztességesebb, legbecsületesebb magyar pártot eltávolították a politikai palettáról. Visszatérvén még arra, hogy én miről tehetek és miről nem: a kisgazdapárt politikáját, aminek én voltam a szócsöve, ha megvalósították volna, nem lehetett volna szétlopni a nemzeti vagyon közel 94 százalékát, nem lehetett volna ilyen iszonyatos államadósságba dönteni az országot” – oldotta meg a helyzetet egy retorikai dodzsembe ülve Torgyán.
Kuncze a kortesbeszédnek titulált eszmefuttatás után azonnal rákérdezett, hogy akar-e még politizálni a volt politikus. „Én úgy gondolom – fogott a válaszba a korábban gyakran hallott fordulatba a kisgazda interjúalany – , hogy Adenauer tábornoknak 80 éves korában indult be a politikai karrierje, hát én most töltöttem be. Ezt kizárni nem lehet, ugyanakkor olyan primitívnek, mocskosnak tartom a mai politikai világot, hogy semmilyen szervem nem kívánja azt, hogy én politizáljak. Elképedve nézem az Országgyűlés üléseit, és hogy milyen politikai formációk jönnek létre. Ma már én nem tudok a nyugdíjamból 10 deka téliszalámit venni, és megdöbbentem, hogy ehetetlen az a szalámi, amiből anno két rúddal vásároltam, amikor nyaralni mentem. Az, hogy ki felelős ezért, úgy gondolom, meg kell vizsgálni.”
|
|
Torgyán József |
Torgyán Józsefet ma is gyakran állítják meg az utcán, állítása szerint miniszteri kinevezésekor nem kapott annyi gratulációt, mint most, a születésnapján. A közelmúltban volt viszont életének egy másik jeles évfordulója is, mégpedig az aranylakodalom Cseh Máriával. „Ha a Klubrádió részt vett volna az én ötvenedik házassági évfordulóm megünneplésén, akkor láthatta volna, hogy a kisgazdák mennyire kitartanak mellettem. Lovas bandériumos felvonulás is volt, de most is, nem bírok a lakásomban megmaradni nyolc napja, mert állandóan csöng a telefon. Olyan nagy szeretet vesz engem körül, mint amekkora gyűlölettel próbáltak kiiktatni, sajnos a Klubrádió részéről is.”
Orosz József 300 ezerrel tartozik
És nem is állt meg itt: „Hadd tegyek egy kritikai megjegyzést: amikor én az Orosz Józseffel és Gráf József volt agrárminiszterrel szemben pert nyertem, akkor a Klubrádió sem közölte le, Orosz Józseftől meg nem tudtam behajtani a 300 ezer forintot azért a hazugságért, hogy én Chiléből cseresznyét akartam volna behozni.”
Torgyán '97-ben a Best of Communism válogatásalbum közrádiós műsorra tűzése miatt tiltakozik.
A népnek munkát-kenyeret követelő Torgyán ma már békésebb dolgokkal múlatja az időt: fiatalok közé jár egyetemi meghívásoknak eleget téve, de falunapokra és főzőversenyekre is el-ellátogat. Folyamatosan dolgozik viszont sokat ígérő című könyvén (X-Akták), amelyben „olyan döbbenetes tényeket” fog a nyilvánosság elé tárni a rendszerváltozás óta eltelt időszak történelméből, amiért azt majd érdemes lesz elolvasni – de már csak 2014 után vehetjük majd kézbe, a szerző ugyanis nem akarja befolyásolni a következő választások kimenetelét.
Ehhez kapcsolva megint kapott egyet a Népszabadság, amelynek főmunkatársa a bíróságon volt kénytelen bevallani, hogy úgy írt kritikát 800 oldalas valláskönyvéről, hogy azt nem is olvasta el. „Próbálj valami olyat is mesélni, ami nem bírósági tárgyalással végződött” – ösztökélte Kuncze Gábor a jogtudóst. Így került terítékre a választójogi törvény, amellyel kapcsolatban leszögezte, „nem ördögtől való, ha egy hatalom igyekszik bizonyos fokig a saját elképzelései szerint megalkotni a választójogi törvényt”. A következő – vívónyelven szólva – védés-visszavágás azonnal jött is. Az 1989-es ellenzéki kerekasztal idején az MSZP először emlékezete szerint egyéni listát szeretett volna, aztán ahogy jöttek az időközi választási kudarcok (Tamás Gáspár Miklós, majd a gödöllői Roszik Gábor győzelme), akkor hirtelen váltottak.
„Mi végképp eltöröljük a bolsevista múltat” + ajándék grimaszok Lamperth Mónikától:
„Hadd tegyem hozzá, hogy amint megírtam a Választási trükkök, titkok című könyvemben, rengeteg csalás volt korábban is. Most nem akarlak bántani, de például 1998-ban a Pest megyei – ha jól emlékszem – 2-es számú választókerületben átírták a kisgazda szavazatokat en bloc az SZDSZ javára. Akkor én tiltakoztam. Ja, nem, az SZDSZ ügyeskedése 1994-ben volt. 1998-ban Vásárosnaményban este 6-ig toronymagasan vezetett a kisgazda jelölt, és akkor sorozatosan vitték autóbusszal a kocsmához azokat a szavazókat, akik közül az elsőnek odaadták a 2000 forintot akkor, amikor visszahozta az üres szavazólapját, abba beírták a „megfelelő” helyre az X-et, és a következő azt vitte vissza a választási bizottsághoz” – részletezte Torgyán utóbb a láncszavazás legendás rendszerét.
Bajnai bagázsáról
Kuncze inkább beljebb próbálta emelni a tűt a lemezjátszón:
K. G.: – Te hogy látod a parlament működését ma? Annak idején főszereplője voltál a vitáknak, ellentmondásos is volt a személyiséged megítélése emiatt.
T. J.: – Nem emiatt, hanem azért, mert mindent hazudoztak rólam a neo-ultraliberális vonalról, de sajnos a másik oldalról is.
K. G.: – Beakadt neked ez a neo-ultraliberális...
T. J.: – Pedig annak idején én mindig ezt a kifejezést használtam...
K. G.: – Mindig be volt akadva, de nem ezt kérdeztem.
T. J.: – Botrányos. Hát olyan alacsony egyrészt a színvonal; nem azt mondom, 1990 után sem volt túl magas, de messze fölötte állt a mostaninak.
A Klubrádió webkameráján nem látszott pontosan, hogy mennyire csillant fel erre Kuncze amúgy szenvtelen tekintete, de újabb fészkelődési rohamán úrrá kellett lennie, amikor Torgyán József így folytatta: „Meghallgattam október 23-án a készülődő új politikai erő szónokait. Azt kell, hogy mondjam, szégyen és gyalázat Magyarországra nézve, hogy ilyen színvonalon lehessen politikai gyűlést tartani. Kimondom, én egyenes ember vagyok: a Juhász Péter végigdadogott valamit, még olvasni sem tud, még azt sem tudta talán, hogy október 23-a milyen ünnep, még időpontot is tévesztett, huszonharmadikával kapcsolatban is. Ugyanilyen vagy valamivel talán jobb, de gyalázatos volt Kónya Péter is. A Bajnai Gordoné pedig ugye, ne haragudjanak, sírós hangon minden két szó között tartott fél perc szünetet.”
|
|
Kuncze Gábor még parlamenti képviselőként (SZDSZ) |
|
Fotó: Europress/AFP |
Mint ismert, Kuncze politikai come backjét – a gyakorlatilag teljesen ismeretlen Szabadelvű Polgári Egyesület élén – éppen Bajnai Gordon visszatérése utánjelentette be, nyilván nem fűlött a foga Torgyán egyenességéhez. Együtt még tíz másodpercben összekaptak Bajnaiék október 23-ai turulozásán, majd a következő pengeváltással búcsúztak el egymástól:
K. G.: – Köszönöm szépen, hogy itt voltál, lejárt az időnk, még egyszer boldog születésnapot. Mariska néninek kézcsókom...
T. J.: – Nem Mariska, Marika, és nem néni, mert ha meghallja, hogy néninek szólítod..., ő olyan gyönyörű még most, 75 éves korában is, hogy meglepődnél.
K. G.: – A korát régen sosem mondtad.
(mno.hu)
Szabad Hirek
|
|
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kapcsolódó hírek:
A felsőrendű zsidó, aki nem vallásos, nem tud héberül, és nem Izraelben él, kicsoda, micsoda?
"Társadalmi méretű gazemberség és félrevezetés" - szakjogász a Kúria döntéséről
35 évet kapott egy pedofil brit zenész - Lan Watkins, semmi jel a megbánásra
Balogh István "nem emlékszik", mennyiért vette a házát